Novinky

listopad 14 2021

Říjen - konec sezóny

14.11.2021

Konec sezóny a začátek přípravy na tu nadcházející. Tak by se dal stručně popsat poslední měsíc a půl v našem klubu.

Začátek října byl pro nás důležitý v podobě účasti na GF UCI světovém šampionátu v Sarajevu. Zde náš klub a ČR reprezentoval Jiří Hledík, který se na šampionát kvalifikoval již v roce 2019 v Dubaji, kde ve světovém GF poháru obsadil 2. místo. Počasí v Sarajevu, bylo oproti Dubaji hodně odlišné. Při časovce 4°C a déšť, při silničním závodě dokonce –4°C a sníh. Výsledky Jirky stejně jako dalších naleznete níže.

V rámci přípravy na příští sezónu si vyzkoušel pohárové závody v cyklokrosu již mezi juniory Jakub Mayer a nevedl si vůbec špatně. Ostatním již začalo přechodné období a tak většinou odpočívali. Přesto jsme poslední říjnový den podnikli tradiční narozeninovou jízdu Tour de Slavia. Letos délka trasy činila 129 km a oslavili jsme tak i 129. výročí klubu s položením věnců na hroby Jaroslava Hausmana a Františka Haupta. Poslední tečkou za sezónou 2021 byla 6. listopadu Pražská míle, kde náš klub skvěle reprezentoval Robert Štěrba. Děkujeme za podporu a budeme se těšit u dalších přehledů.

2.10. Toj Toj cup ČP v cyklokrosu – Jakub Mayer 25. místo (junioři)

3.10. Toj Toj cup ČP v cyklokrosu – Jakub Mayer 21. místo (junioři)

6.10. UCI GF mistrovství světa v silniční cyklistice Sarajevo BIH časovka J. Hledík 22. místo (M55+)

9.10. Autor cup 2021 12. tým ve složení : M. Menšík, O. Beran, J. Kučera a J. Erlebach

9.10. Toj Toj cup ČP v cyklokrosu – Jakub Mayer 19. místo (junioři)

10.10. UCI GF mistrovství světa v silniční cyklistice Sarajevo BIH silniční J. Hledík 32. místo (M55+)

23.10. Toj Toj cup ČP v cyklokrosu – Jakub Mayer 23. místo (junioři)

24.10. Toj Toj cup ČP v cyklokrosu – Jakub Mayer 30. místo (junioři)

31.10. Tour de Slavia – J. Hledík, V. Trojan, K. Kopr, J. Machát, O. Beran, M. Menšík

6.10. Pražská míle KČV – R. Štěrba a J. Hledík

Za KC Slavia Praha z.s. Karel Kopr – předseda klubu.