prosinec 25 2015

Sezóna 2015 v našem klubu

25.12.2015

Jako vždy byly věci pozitivní a věci negativní. Naštěstí těch pozitivních bylo o hodně více a celkově lze sezónu 2015 považovat za úspěšnou. Pojďme si ji uspořádat chronologicky.
Leden – 1.1. Cukrák. Výsledné 8. místo určitě nebylo zklamáním pro Karla Kopra, pro nějž to byl první závod po vynucené pauze způsobené následky úrazu ze srpna 2014.
V únoru jsme nezávodili. To jsme měli jiné starosti, ale hezké. V únoru se narodila Nicol Koprová a v březnu Helenka Jelínková.
Na konci března první pódiové umístění vybojoval Jan Kučera na Pražském MTB poháru ve Zličíně, kde v kategorii Masters skončil na 2.místě.
V dubnu již opravdu závodíme. Mezi ty nejpovedenější dubnové závody lze počítat Hosínskou časovku, kterou Pavel Jelínek suveréně vyhrál napříč všemi kategoriemi. Umístění dalších našich závodníků bylo: Karel Kopr 14., Tomáš Hrůza 32. a Jan Kučera 39. Z hlediska celoročních soutěží zatím drží Pavel Jelínek první místo ve své oblíbené Jihočeské amatérské lize. Jan Kučera je druhý v Pražském Poháru veteránů. Karel Kopr je zatím v Extralize Masters na 8.místě.
Květen je doba, kdy vše kvete a sezóna je již v plném proudu. O to více nás těší, že se nám opět podařilo vyhrát několik závodů. Tentokrát se o to zasloužili Jan Kučera v závodě XC Beckov a Pavel Jelínek v závodech JAL O cenu města Velešína a v Galaxy Cyklošvec Marathon Tálín. Mimo to se nám povedla i další tři umístění na stupních vítězů. Celkem jsme během května startovali na 16 závodech, takže téměř pořád.
V červnu se nám opět povedlo několik pěkných umístění a opět zásluhou trojice Jelínek, Kučera, Kopr. Navíc jsme přijali do našich řad nového závodníka Ondřeje Berana a těšíme se, že tuto stálou trojici rozšíří na bodující čtveřici. První pódiové umístění se nám povedlo 6.6., a to hned na dvou závodech nedaleko od sebe. Na horských kolech získal krásné druhé místo Jan Kučera ve Kbelích a o kousek dál v Bohnicích vybojoval třetí místo Karel Kopr. První a poslední vítězství za měsíc červen získal Pavel Jelínek v závodě Giant Šumavský trojboj. Následovaly republikové šampionáty, kde nejlepším umístěním bylo 2.místo Karla Kopra v závodě dvojic 40–50 let.
V červenci jsme již za polovinou sezóny, karty jsou rozdány a my se snažíme udržet si výborná postavení v různých soutěžích. Vždyť naši závodníci vedou JAL, UAC MTB, Extraligu Masters a v Galaxy sérii je Pavel Jelínek na velice pěkném 2. místě. Pódiové umístění se nám povedlo sice jen jednou, ale zato to bylo místo první a dokonce v traťovém rekordu. Postaral se o něj náš nejúspěšnější jezdec Pavel Jelínek 12.7. v Dobře¬ji­cích. Zajímavou zkušenost si odbyl Jan Kučera, který se zúčastnil mezinárodního etapového MTB závodu Sudety MTB Chellenge v Polsku, kde 7 dní v konkurenci závodníků ze 14 zemí bojoval a nakonec úspěšně dokončil na 17.místě.
Srpen byl pro nás náročný i po pořadatelské stránce. Hned na začátku měsíce 8.srpna náš klub uspořádal 1. úspěšný ročník VC Temelína. Zde si 120 cyklistů muselo poradit nejen s nástrahami počasí v podobě teplot okolo 40 stupnů, ale na dlouhé trati museli ve výškových metrech překonat virtuální Sněžku. Otevřený závod se jel za podpory většiny našich klubových sponzorů a výrazné podpory jsme se dočkali také od Skupiny ČEZ, Jitex Comfort, Stádlecký perník a dalších. Velice nás nakonci roku potěšilo, že jsme za tento závod, který byl součástí JAL, získali 1.místo za nejlépe uspořádaný závod sezóny. Dařilo se nám však nejen na úrovni pořadatelů, ale i našim závodníkům v různých závodech. Pavel Jelínek se stal Mistrem JAL v silničním závodě v Milevsku. Karel Kopr si zavzpomínal na svá nejlepší léta a v konkurenci závodníků elitní kategorie si na GP New Corporation 19. srpna 2015 připsal umístění v první desítce.
V září jsme zaznamenali jedno vítězství (26.9. Galaxy Kenda Zručský marathon – Ondřej Beran) a ostatní sešívaní cyklisté mají i 7 pódiových míst. Zasloužené výsledky máme nejenom ze silničních závodů, ale i z MTB a již i z cyklokrosu. V říjnu už silniční sezóna skončila, ale ještě se jely poslední závody horských kol a sezóna cyklokrosů je teprve v polovině. Takže máme i dvě pódia a to zásluhou Jana Kučery a Pavla Jelínka.
V listopadu jsme si připomenuli, že je tomu již 123 let, co byl náš klub založen. Také jsme stihli i pár cyklokrosů a hlavně jsme si převzali ceny v celoročních soutěžích. V JAL 1. místo za nejlepší závod. V Extralize masters a Českomoravském poháru v silniční cyklistice si Karel Kopr připsal krásná druhá místa. Na třetím místě se umístil v anketě Trenér roku Prahy 10. Druhé místo získal Jan Kučera v UAC poháru horských kol.
V prosinci se opět radujeme z přírůstku. Našemu druhému místopředsedovi se narodily dcery Jolana a Lada Kovářovi. Rozšířili jsme tak klubové přírůstky na čtyři. Kdo ví? Možná v roce 2030–2040 vznikne u Slavie znovu nejsilnější ženský cyklistický tým, ale na to si budeme muset ještě trochu počkat.
Co dodat na závěr?
Veliké poděkování všem partnerům, bez nichž by to prostě nešlo a samozřejmě i těm, kteří se na těchto skvělých výsledcích podíleli. Celkem jsme v sezóně 2015 startovali v 72 závodech. Šest se nám jich podařilo vyhrát a 20× jsme stanuli na pódiu.