Novinky

květen 8 2020

Jesenická časovka opět na scéně

8.května

Po téměř dvaceti letech se na trati mezi Jesenicí u Prahy a Říčany jela časovka.

Tehdy to byl tradiční pražský závod. Bohužel si pamatuji jen výsledky z roku 1998. To zvítězil František Klouček (Frak sport Praha), druhý byl Čekal z CK Příbram a třetí já Karel Kopr (tenkrát Dukla Praha).

Letos se závod jel jako jedna z etap otevřeného přeboru KC Slavia Praha. Slávisté se na start postavili 1. 5. 2020 od 10:40 hodin. Nejrychlejší byl Pavel Jelínek (KC Slavia Praha) v čase 28:45. Druhý se ztrátou 01:27 byl Karel Petříš (bez klubové příslušnosti), který trať zdolal 6. 5. v podvečer. Třetí místo i po letech patří opět Karlu Koprovi (KC Slavia Praha), který pomyslný bronz uhájil jen těsně o 2 vteřiny před Romanem Mašínem.

Druhý nejrychlejší Karel Petříš popsal své dojmy z trati takto: “Snažil jsem se ze sebe vydat maximum a jelo se dobře až na jedno místo u Dobřejovic, kde byla silnice zúžená na jeden pruh a stálo se na semaforu. Já měl štěstí a nestál jsem ani tam ani zpět. Jinak na silničním kole nejezdím tak dlouho, asi 10 měsíců, ale dost mě to chytlo a možná bych časem zkusil i nějaký závod.”

Děkujeme všem za účast a již od zítra se těšíme na vaše výkony z druhé etapy z Břežanského údolí na Točnou.

Karel Kopr

Informace o Otevřeném slávistickém přeboru v časovkách