Novinky

duben 4 2020

Březen, trochu nečekaný začátek sezóny

4.dubna

Jako každý rok byl začátek plný příprav na novou domácí sezónu. Ta měla začít veletrhem FOR BIKEs, kde měla proběhnout prezentace týmu a také úvodní závod Giant ligy 2020.

Před prvním závodem na domácí scéně proběhly ještě dvě klubové akce. V pátek 6. 3. se u části našich závodníků uskutečnily zátěžové testy. Hned následující den odjela část týmu najet potřebné kilometry na tréninkový kemp do chorvatské Poreče. Jiří Hledík pak odjel na UCI dráhové závody v polském Pruszkowě, které se konaly 7. – 8. března, WroWelo TRACK II, a kde soutěžil hned v několika disciplínách. Nejlepší výkon předvedl v olympijském sprintu, kde českému týmu pomohl k pěknému 3. místu.

To již začala nákaza COVID-19 přecházet v celoevropskou pandemii. Tréninkový kemp tak skončil předčasně již 13. 3.. Od 16. 3. začal platit i zákaz vycházení, a tak jsou na dobu neurčitou zrušeny všechny domácí závody, ale i společné tréninky. Místo závodů probíhá individuální příprava zejména na trenažérech. Všichni naši sportovci se snaží udržet si v rámci vydaných nařízení v co nejlepší fyzické i psychické kondici a někteří v rámci svých povolání jsou i v první linii v pomoci s bojem s pandemií.

Obrovský dík vám všem, že i v těchto těžkých dnech, držíte náš klub, jak se říká nad vodou. Moc se těším na dobu, kdy budu moci opět psát o našich úspěších, jak na poli národním, tak i mezinárodním.

Karel Kopr