Novinky

březen 16 2018

Představení týmu pro rok 2018

16.3.2018

Po úspěšné sezóně 2017 stojíme na začátu již 126. sezóny klubu. Jaká bude, to ještě nevíme, ale vyšetření z 9. 3. 2018, by nám měla říci, jak kdo přes zimu trénoval a jak je připraven. Zátěžové a zdravotní testy jsou velice důležité pro každou věkovou kategorii. Je důležité znát možnosti každého sportovce a pomáhat mu je zlepšovat. Proto náš tým již třetí sezónu využívá služby společnosti Vital Praha k posouvání možností každého člena klubu.

V letošním roce jsme testování spojili s tiskovou konferencí před začátkem sezóny.

Plány na letošní rok jsou zejména zajistit si nominaci na červnové Mistrovsví České a Slovenské republiky v Karlových Varech a Plzni. Ve veteránských soutěžích bychom rádi získali titul Mistra ČR na silnici a bodovat chceme i v Českém poháru jak na silnici tak v MTB maratonu.

Pojďme si představit jednotlivé členy týmu:

Jan Marek U23 (Espoirs) – letošní maturant by měl být jedním z našich nejlepších závodníků. Zaměří se zejména na silniční i bikové závody Českého poháru a mistrovsví republiky.

Ing. Ondřej Beran (Elite) – loňský vítěz VC elektrárny Chvaletice se chce podobně jako Jan Marek zaměřit na Český pohár a mistrovsví republiky. Zlobit chce i v menších MTB závodech.

MUDr. Pavel Jelínek (Elite) – několikanásobný vítez Jihočeské amatérské ligy, by měl ve svých 34 letech být oporou maldých závodníků v Českém poháru a na mistrovství republiky. Doufáme také, že opět obhájí vítězství ve své oblibené Jihočeské amatérské lize.

Ve veteránských kategoriích máme tři zástupce:

Karel Kopr (Masters B) – několikanásobný vítěz seriálu kritérií Na cesty cup a loňský vítěz Extraligy Masters chce kombinovat své zavodění s rolí sportovního ředitele. Uvidíme jak se mu povede tyto dvě náročné role ustát.

Jan Kučera (Masters B) – závodní především na horských kolech, kde dosáhl celé řady zajímavých umístění jak v národních tak i mezinárodních závodech.

Ing. Jiří Hledík (Masters C) – ke kolu se vrátil po 25 letech a v loňské sezóně skončil celkově v Extralize masters na pěkném 4. místě.

Michaela Pithartová – mladší žáci (Minime) Tato devítiletá závodnice se s kolem teprve seznamuje. Její hlavním sportem je sportovní aerobic, ale na kole budeje potřebnou kondici a účastní se různých dětských závodů.

Dalšími již jen občasnými závodníky jsou Mgr. Miroslav Nováček, Ing. Martin Zaťko a Martin Háze.

Realezační tým: Mgr. David Kovář, Ing. Luděk Čermák, MUDr. Miroslav Shacz, Václav Trojan, Jiří Kopr, Mgr. Lenka Jelínková a Monika Andrlíková.

Na přiložených fotografiích vidíte jednotlivé členy týmu KC Slavia Praha a také zaměstnance centra Vital – Praha, včetně ředitelky centra PhDr. Mileny Bučkové. Rovněž jsme dostali novou dodávku výživy značky Isostar, kterou nám předal přímo zástupce této značky pan Petr Čáp, který se též naší TK zúčastnil.

Drzte nám palce, ať se nám i 126. sezóna vydaří co nejlépe.

Za podporu děkujeme: Esatrade (Isostar), MČ Praha 10, Cyklošvec, Cyklosport Rik (CUBE), JV Tech, Tufo, Vital Praha a Bikemarast.

Za KC Slavia Praha z.s.

Karel Kopr
Předseda klubu